U okviru 11. festivala dječije umjetnosti FEDU, koji se od 6. do 12. maja održavao na području općine Novi Grad Sarajevo, realizirano je 27 zabavnih, kulturnih i edukativnih programa namijenjenih djeci školskog uzrasta.
Kroz pozorišne predstave, radionice, književne karavane i druženja s autorima, učenici novogradskih škola imali su priliku da na kreativan način uče, stvaraju i upoznaju bogatstvo književnosti i umjetnosti.
U sklopu 11. festivala dječije umjetnosti na području općine Novu Grad, odigrane su tri pozorišne predstave, realizirano je 14 književno-kreativnih karavana, te 9 radionica kreativnog, edukativnog i zabavnog karaktera, izložbe i susreti sa autorima, sportska radionica košarke za osnovce, te naučni skup o književnosti.
Festival je otvoren 6. maja predstavom “Kome treba pozorište” u multimedijalnoj sali Općine Novi Grad, a istog dana u OŠ “Meša Selimović” održana je radionica “Narodne bajke iz riznice bosanskohercegovačke kulture”, dok su učenici OŠ “Aneks” i OŠ “Aleksa Šantić” imali književno-kreativne čitaonice i druženje s dječijim piscima.
U Centru za kulturu i edukaciju “Safet Zajko” realizirane su radionice “Reciklaža je zakon”, “Svijet hobija – poštanske markice, papirni novac i sportski rekviziti” i radionica ritmičke gimnastike.
Drugog dana festivala, književni karavan posjetio je OŠ “Skender Kulenović”, OŠ “Mak Dizdar” i OŠ “Sokolje”, dok su u Centru “Safet Zajko” održane ekološke radionice i kreativni programi za djecu uzrasta od 7 do 14 godina.
Trećeg dana festivala, u multimedijalnoj sali Općine Novi Grad Sarajevo odigrana je pozorišna predstava “Sretni sat”, dok su učenici OŠ “Osman Nuri Hadžić”, OŠ “Osman Nakaš”,OŠ “Mustafa Busuladžić”, OŠ “Džemaludin Čaušević” i OŠ “Aleksa Šantić” učestvovali su u književnim čitaonicama i kreativnim radionicama. Istog dana u Centru za kulturu i edukaciju “Safet Zajko” održane su radionice “Mali heroji reciklaže” i “Od slova do boje”.
I u narednim danima festivala program je nastavljen u školama “Maarif”, “Avdo Smailović”, “Behaudin Selmanović”, “Ćamil Sijarić”, “Fatima Gunić” i “Umihana Čuvidina”, gdje su realizovana književna druženja s piscima i radionice.
Posljednji dan festivala održana je sportska radionica “Railway košarka” u kojoj su učestvovali učenioci OŠ “Skender Kulenović”, a u Centru “Safet Zajko” upriličen je naučni skup na temu “Animalistika u dječijoj književnosti”.
















